Matra Ve İnsan Hakları Programları 2019 Çerçevesinde Proje Başvuruları İçin Çağrı
Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu Matra ve İnsan Hakları programları 2019 kapsamında birinci dönem proje başvurularını almaya başladığını bildirir.
Matra programı Türkiye’nin AB katılım sürecine somut ve sürdürülebilir projelerle destek vermeyi amaçlamaktadır. Bu çerçevede hukukun üstünlüğü ile ilgili konulara ağırlık verilecektir.
İnsan Hakları programı Türkiye’deki insan hakları konusunda gelişim sağlamayı amaçlamaktadır.
Proje başvuruları için son kabul tarihi 28 Şubat 2019 (gece yarısına kadar)
Programlar ve başvuru formu hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki sayfaları ziyaret ediniz:
Matra
İnsan Hakları
Proje başvuruları için başvuru formunun kullanılması gerekmektedir aksi takdirde proje başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Lütfen başvuru formunu doldururken ilgili alanlarda belirtilen azami limitleri aşmadığınızdan emin olunuz. Bu alanlarda belirtilen azami uzunlukları dikkate almadan yapılan başvurular tarafımızdan değerlendirilmeyecektir. Lütfen başvurularınızda projenizle ilgili temel bilgilere odaklanarak mümkün olduğunca kısa ve projenin özüne yönelik bilgi veriniz. Başvurular İngilizce olarak yapılmalıdır.
Başvurular aşağıdaki e-posta adresine gönderilebilir:
ANK-MATRAHR@minbuza.nl
Başvuru formu ya da değerlendirme süreci hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda belirtilmiş olan adreslerle iletişime geçebilirsiniz:
Istanbul Başkonsolosluğu
(Merkez ofisleri Marmara Bölgesinde-İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Yalova, Bilecik, Sakarya- bulunan organizasyonlar )
The Embassy in Ankara